• Samsung, Wi-Fi 6E Destekli 8K QLED Televizyonlarını Duyurdu

  Samsung, Wi-Fi 6E Destekli 8K QLED Televizyonlarını Duyurdu

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Güney Koreli teknoloji devi Samsung, düzenlediği bir etkinlikte en yeni akıllı televizyon modellerini tanıttı. Tanıtımın peşine de QN900A Neo ve QN800A Neo olarak isimlendirilen bu televizyonlarını ön siparişe açan şirket, kendisi için de bir ilke imza atmış oldu. Zira bu modeller, 8K QLED olmalarının yanı sıra Wi-Fi 6E desteğine de sahipler. Muhtemelen Samsung, bundan sonra duyuracağı diğer 8K QLED televizyonlarında da bu bağlantı desteğini kullanıyor olacak.

  Wi-Fi 6E bağlantı desteği, Samsung'un yeni televizyonlarının standart 5 GHz ve 2,4 GHz bantlara ek olarak, 6 GHz bant genişliğini de destekleyeceği anlamına geliyor. Bu da kullanıcıların, neredeyse dört kadar hızlı veri akışı sağlayan bir internet deneyimi yaşamalarını sağlayacak. Samsung, yeni televizyonlarına bu özelliği sunabilmek için MediaTek tarafından üretilmiş çipleri kullanmayı tercih etti.

  Samsung Neo QLED 8K

  Samsung'un yeni akıllı televizyonlarındaki tek yenilik, Wi-Fi 6E desteğinin eklenmiş olması değil. MediaTek'in ürettiği çipler sayesinde Bluetooth 5.2 desteği de sunan televizyonlar, akıllı televizyon ekipmanlarından herhangi bir kulaklık, klavye ya da farenin bağlanabilmesini sağlıyor. Böylelikle kullanıcılara daha etkileyici bir deneyim sunulmuş oluyor.

  Fiyatıyla Dudak Uçuklatan 165 İnçlik Katlanabilir Dev Televizyon Satışa Çıktı

  Samsung'un yeni akıllı televizyon modellerinin her ikisi de 65 inç, 75 inç ya da 85 inç olmak üzere üç farklı ekran boyutu ile satın alınabiliyorlar. Ürünlerin açıklanan fiyatları ise QN900A Neo için boyut sırasına göre 5.000, 7.000 ve 9.000 dolar olarak açıklandı. QN800A Neo'nun açıklanan fiyatları ise yine boyut sırasına göre 3.500, 4.800 ve 6.500 dolar şeklinde.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.