• Samsung, Yeni Ekran Teknolojilerini Bu Sene Çıkaracak

  Samsung, Yeni Ekran Teknolojilerini Bu Sene Çıkaracak

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Akıllı telefon dünyasında genel kabul gören şekil faktörü zaman gelişen teknolojiyle birlikte zaman içerisinde değişti. 6-7 yıl önce akıllı telefonlarda kalın çerçeveler ve ön tarafta fiziksel tuşlar kullanılıyordu. Geçen zaman içerisinde akıllı telefonların ekran boyutları ve ekran gövde oranları arttı, ön tarafta yer alan fiziksel tuşlar kalktı.

  Artık neredeyse tüm akıllı telefon üreticileri oldukça ince çerçevelere sahip, ekran gövde oranı yüksek akıllı telefonları rahatlıkla üretebiliyor. Tabii dev teknoloji şirketleri bu noktada rakiplerinden farklılaşmak için çeşitli arayışlar içerisindeler. İşte bu noktada katlanabilir, bükülebilir ve kaydırılabilir ekranlar devreye giriyor.

  Samsung, bükülebilir ve kaydırılabilir ekranlarını bu sene çıkarıyor

  samsung bükülebilir ekran

  Katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonları ilk olarak Samsung, Huawei ve Motorola gibi şirketlerin çıkardığı modellerle görmüştük. Apple da dâhil olmak üzere diğer üreticilerin katlanabilir ekranlı telefonlar üstüne çalıştığına dair raporlar da ortaya çıkmıştı. Katlanabilir ekranlardan sonra bükülebilir ve kaydırılabilir ekranları da bu sene kanlı canlı görebiliriz.

  Samsung Display Kıdemli Başkan Yardımcısı Choi Kwon-young, şirketin finansal raporlarından sonra yaptığı açıklamada ilk bükülebilir ve kaydırılabilir ekranların bu sene geleceğini söyledi. Tabii bu teknolojiye sahip akıllı telefonları ilk olarak bir Samsung cihazda görmemiz oldukça muhtemel ancak bu konuda resmi bir açıklama yapılmış değil.

  Samsung, Galaxy S21 Ailesinin Yenilenen 'Over the Horizon' Melodisini Paylaştı

  Bükülebilir ve kaydırılabilir ekranların çıkması katlanabilir ekranların pabucunun dama atılacağı anlamına gelmiyor. Şirket, katlanabilir akıllı telefonlarda kullanılabilecek yeni teknolojiler de geliştirmeye devam ediyor. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 111 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.