• Sesli Sohbet Uygulaması Clubhouse, Çin'de Yasaklandı

  Sesli Sohbet Uygulaması Clubhouse, Çin'de Yasaklandı

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Yeni çıkmış ve davetiye usulüyle üye kabul ettiği için sınırlı sayıda kullanıcıya sahip olmasına rağmen son dönemin en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başaran Clubhouse, Çin'de yasaklandı. İnsanların belirli konular üzerinde konuşarak fikir alışverişi yapmasına olanak tanıyan Clubhouse, ülkemizde olduğu gibi Çin'de de sık sık gündem olup kullanılmaya başlamıştı. 

  Çin hükümeti ise muhtemelen Clubhouse'un politikaları gereği uygulamayı yasaklama kararı aldı. Çinli kullanıcılar, diğer sosyal medya platformların aksine konuşmaların kaydını tutmayan Clubhouse'a yönelmişti. Burada sansürlenen konuları tartışan kullanıcılar, bu sebeple Clubhouse'a büyük ilgi göstermişti. Hatta Financial Times gazetesinin aktardığına göre Clubhouse davetiyeleri, internette 77 dolardan alıcı bulmaya başlamıştı. 

  Clubhouse

  Çin hükümeti kontrol edemediği sosyal medya platformlarını yasaklıyor

  Çin'de pek çok sosyal medya platformunun yasaklı olduğunu daha önceki haberlerimizden görmüşsünüzdür. Twitter, Facebook gibi Çin devletinin kontrolünde olmayan sosyal medya platformlarının yasaklandığı ülkede şimdi de sesli bir şekilde sosyalleşmeyi mümkün kılan Clubhouse yasaklandı. 

  Clubhouse Çin

  Bir Microsoft Yöneticisi, İsmi Sebebiyle Clubhouse'a Üye Olamadı

  Clubhouse'un kullanımının ülkemizde yasak olmadığını hatırlatalım. Elbette şu anda davetiyeye ulaşmak çok zor olduğu için sınırlı sayıda kişi Clubhouse'a girebiliyor. Uygulamanın önümüzdeki günlerde kullanıcı sayısını artırması da bekleniyor. Peki sizler Clubhouse'un Çin'de yasaklanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 111 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.