• Silahlı Drone Sistemi SONGAR, Kara Aracına Entegre Edildi

  Silahlı Drone Sistemi SONGAR, Kara Aracına Entegre Edildi

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  ASISGUARD tarafından geliştirilen SONGAR, askeri ve güvenlik amaçlı her türlü operasyonda gündüz ve gece kullanılabilen, otomatik makineli tüfek ile donatılmış, 3 km yarıçaplı bir menzile sahip, gerçek zamanlı görüntü aktarımı yapabilen bir otomatik atış stabilizasyonlu silahlı drone sistemi.

  Bu silahlı drone sistemi şimdi de ilk kez bir askeri kara aracına entegre edildi. 4×4 bir askeri araca entegre edilen sistem sayesinde bu kara aracı güvenlik operasyonlarında hedefi önceden tespit ve imha etme konusunda önemli bir yetkinlik kazanmış oldu.

  SONGAR, 7/24 göreve hazır bekleyecek:

  SONGAR entegreli askeri kara aracı

  SONGAR silahlı drone sistemi sayesinde havadan hedef bulma ve uzaktan silahlı operasyon yapabilme kabiliyetine sahip olacak olan 4×4 askeri kara araçları, bu sayede üstün vuruş yeteneği kazanmış olacak. SONGAR, otonom iniş-kalkış yeteneğiyle asimetrik tehditlere müdahale için 7/24 göreve hazır bekleyecek.

  Operasyon sonrası hasar tespiti gibi birçok görevi gerçekleştirebiliyor:

  SONGAR Silahlı Drone Sistemi

  TSK’nın Bahar Kalkanı Harekatı’nda Kullandığı Silah Teknolojileri

  Gerçek zamanlı görüntü aktarım sistemine sahip olan Songar, tekli ve çoklu drone sistemiyle hedef bölgenin belirlenmesi, tehdidin etkisiz hale getirilmesi ve operasyon sonrası hasar tespiti gibi birçok kritik görevi yerine getirebiliyor.

  SONGAR, sınır ve sınır ötesi operasyonlarında kara aracı entegrasyonuyla birlikte pusu ve tehditlere karşı havadan yüksek sayıda mermi atımı yaparak, gerektiği zaman taarruz amaçlı olarak da kullanılabilecek. Özel bir müdahale gerekmeden hızlı bir şekilde değiştirilebilen mermi kutusu ile SONGAR, makineli tüfek entegre edilmiş ilk Milli Drone Sistemi olma özelliğini de taşıyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.