• Sinovac, Coronavac Aşısıyla İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı

  Sinovac, Coronavac Aşısıyla İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Türkiye'nin koronavirüs aşısını aldığı biyoteknoloji şirketi Sinovac, aşının etkinlik süresinin uzaması için ikinci dozun kaç gün sonra alınması gerektiğini açıkladı. Şirket, ayrıca süreler ve bu sürelere bağlı etkinlik oranlarına dair de bilgi paylaştı.

  BirGün'de yer alan habere göre henüz faz 3 çalışmalarının sonuçlarını açıklamayan Sinovac, geliştirdiği Coronavac aşısında etkinliği artıracak yöntemi paylaştı. Şirket, iki doz arasındaki süre uzadıkça aşının etkinlik oranının arttığını dile getirdi.

  Sinovac aşısında dozlar arasındaki süre arttıkça etkinlik de artıyor

  coronavac, sinovac aşı

  Çin merkezli şirket, yaptığı açıklamada Brezilya'daki klinik çalışmalarda aşının ikinci dozunun daha geç uygulanmasının aşının etkinlik düzeyini %20 arttırdığını tespit ettiklerini belirtti. Ayrıca geçen süre ve etkinlik oranıyla ilgili de açıklamalar yapıldı.

  Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, ikinci dozu 3 hafta sonra alan 1.400 kişide aşının koruma etkisi %70 seviyesine ulaştı. Ülkemizde de Coronavac aşısının ikinci dozu 28 gün sonra uygulanıyor.

  Sinovac tarafından geliştirilen Coronvac aşısının etkinlik oranlarının Türkiye, Brezilya ve Endonezya'da farklı açıklanması tartışmaları da beraberinde getirmişti. Ancak Türkiye'yle birlikte Brezilya ve Endonezya da aşının acil kullanımına onay vermişti.

  Rusya, Koronavirüs Aşısı EpiVacCorona'nın Koruyuculuk Oranının %100 Olduğunu Açıkladı

  Coronavac'a ek olarak Pfizer / BioNTech aşısının da Türkiye'de uygulanması için çalışmalar yürütülüyor. Bu iki aşıya ek olarak Türkiye'de de aşı çalışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı bir açıklamada yerli aşının da en geç nisan ayında kullanıma hazır hale geleceğini belirtmişti.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.