• Sinovac, Sitesini Erişimine Neden Kapattığını Açıkladı

  Sinovac, Sitesini Erişimine Neden Kapattığını Açıkladı

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Türkiye’nin koronavirüs aşısını ithal ettiği Sinovac şirketinin resmi web sitesi, geçtiğimiz günlerde Türk hackerlar tarafından saldırıya uğramıştı ve sonrasında web siteye Türkiye üzerinden erişim sağlanamamaya başlanmıştı.

  Sinovac, nihayet konuyla ilgili olarak bir resmi açıklamada bulundu ve resmi web sitesini Türkiye’nin erişimine neden kapattığını açıkladı. Sinovac’ın açıklamasına göre sitenin erişime kapatılma nedeni, tahmin edildiği gibi Türk siber korsanların web siteye olan saldırısı oldu.

  Sinovac: Web sayfamız Türkiye için tekrar açılmıştır

  sinovac site

  Odatv’ye konuşan Sinovac yetkilileri, “Birkaç gün önce Türkiye'den bilgisayar korsanlarının sitemize saldırması nedeniyle Türkiye'den erişimi engelledik. Web sayfamız Türkiye için tekrar açılmıştır.” ifadelerini kullanarak hem web sitenin Türkiye’den erişime kapanma nedenini hem de sitenin yeniden erişime açılmış olduğunu açıkladılar.

  Erişim engeli getirildiği sırada Sinovac’ın resmi web sitesine girmeye çalıştığınızda “IP adresinizin bu web sitesini ziyaret etmesine izin verilmiyor” uyarısı ile karşılaşıyordunuz. Ancak an itibarıyla sinovac.com’a Türkiye’den de erişim sağlamak mümkün.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.