• Snapchat'e Karanlık Mod Özelliğinin Geleceği Açığa Çıktı

  Snapchat'e Karanlık Mod Özelliğinin Geleceği Açığa Çıktı

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Yayınlandığı yıllarda bir numara olsa da yıllar içerisinde popülaritesini yavaş yavaş yitiren Snapchat'in, iOS kullanıcılarını sevindirecek bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bazı kullanıcıların sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar, Snapchat geliştiricilerinin iOS platformu için karanlık mod üzerinde çalıştığını gözler önüne seriyor.

  Snapchat, bu özellikle ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Hatta yapılan ilk sosyal medya paylaşımlarının sahte olduğu düşünüldü. Ancak gerçek sonradan anlaşıldı. Geliştirici ekip, çok küçük bir kullanıcı kitlesiyle karanlık modu test etmeye başlamıştı. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı, Android ekosistemi için de böyle bir çalışmanın olup olmadığı şu an için bilinmiyor.

  Snapchat ile Internet Explorer arasında akrabalık olup olmadığı merak konusu

  Snapchat karanlık mod

  Apple, karanlık mod desteğini iOS 13'le birlikte kullanıcılara sunmuştu. Yani iPhone kullanıcıları, yaklaşık 500 gündür bu özelliği akıllı telefonlarında kullanabiliyorlar. Üstelik karanlık mod özelliği, o dönemlerde de bir furya haline geldi. Dünyanın en popüler mobil uygulamaları birbirinin peşi sıra karanlık mod desteği vermeye başlamışlardı. Ancak Snapchat, bugüne kadar böyle bir şeyin üzerinde durmamıştı. Haliyle yıllar sonra atılan bu adım, yavaşlığı ve geriden gelmesiyle bilinen Internet Explorer ile Snapchat arasında bir akrabalık ilişkisi olup olmadığının merak edilmesine yol açmış durumda.

  Snapchat'in karanlık mod özelliği, muhtemelen şöyle görünecek

  Snapchat

  Snapchat'in sosyal medya hesaplarını kontrol ettiğimizde, söz konusu özellikle ilgili herhangi bir bilgi verilmediğini görüyoruz. Ancak test aşamasında özelliğin milyonlarca kullanıcı tarafından duyulmasıyla birlikte şirket, konuyla ilgili bir açıklama yapacaktır. Yapılacak açıklamayla Snapchat'in karanlık modu ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olabiliriz.

  Snapchat, TikTok'a Rakip Olacağı Spotlight Özelliğini Kullanıcılarına Sundu

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.