• Sony, Açıkladığı Oyunların Çıkış Tarihlerini Kaldırdı

  Sony, Açıkladığı Oyunların Çıkış Tarihlerini Kaldırdı

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Bu sene düzenlenen CES 2021'de (Tüketici Elektroniği Fuarı) yer alan şirketlerden bir tanesi de teknoloji devi Sony'di. Şirket; yeni görsel, duysal ve oyun teknolojilerini gösterdiği Future of Entertainment sunumunu gerçekleştirdi.

  Tabii ki bu sunumun odak noktalarından bir tanesi de geçtiğimiz senenin sonlarında piyasaya sürülen PlayStation 5 oldu. Sony, bu sunumda hâlihazırda çıkmış oyunlarının fragmanını ve çıkacak olan oyunlarının da önizlemelerini yayınladı. Sony, kısa bir süre sonra bu videoyu YouTube kanalına da yükledi. Bu videoda oyunlar için verilen çıkış tarihleri hemen dikkat çekti. Ancak görünen o ki Sony'nin niyeti çıkış tarihlerini açıklamak değildi.

  Sony, çıkış tarihlerini videodan kaldırdı

  sony ces oyun tarihleri

  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Sony tarafından YouTube'da paylaşılan videoda birçok oyunun çıkış tarih bilgileri de yer alıyordu. Ancak görünüşe göre Sony'nin amacı bu tarihleri açıklamak değildi çünkü bu tarihleri daha sonra videodan kaldırdı.

  Videoda yer alan Horizon Zero Dawn: Forbidden West, Ratchet & Clank: Rift Apart ve Kena: Bridge of Spirits'in bu sene içerisinde çıkacağı biliniyordu. Ancak burada alan bazı oyunların çıkış tarihleri oyunculara da sürpriz oldu.

  sony ces yeniden yüklenen video

  Örneğin Capcom'un 2022 yılında çıkması beklenen Pragmata oyunun 2023'e ertelendiği bu yazılarda ortaya çıkmış oldu. Square Enix'in gizemli projesi Project Athia'nın çıkış tarihinin çıkış tarihi Ocak 2022 olduğu görüldü. Bunlar haricinde Returnal'ın 19 Mart'ta, Solar Ash'in haziranda, Little Devil Inside'ın temmuzda, Stray ve Ghostwire: Tokyo'nun ekimde çıkış yapacağı da bu sayede ortaya çıkmış oldu.

  Sony, Elektrikli Otomobil Prototipi Vision S İçin Etkileyici Bir Tanıtım Videosu Yayınladı

  Şirket, CES için hazırladığı videoyu tekrar yükledi ve bu sefer yüklediği videoda önceki videoda yer alan tarihlerin birçoğu silindi. Daha önce açıklanan tarihlerin oyunların gerçek çıkış tarihi olup olmadığını da ilerleyen zaman içerisinde göreceğiz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.