• Sony Xperia 10 III, Bazı Özellikleriyle Açığa Çıktı

  Sony Xperia 10 III, Bazı Özellikleriyle Açığa Çıktı

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Akıllı telefonlarla ilgili önemli sızıntılar yapmayı başaran Steve Hemmerstoffer, Japonya merkezli teknoloji devi Sony'nin yaklaşmakta olan "Xpreia 10 III" isimli telefonunun tasarım ve bazı özelliklerini ortaya çıkarmayı başardı. Hemmerstoffer tarafından yapılan açıklamalara göre Sony'nin 2021 model orta segment telefonu, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Xperia 10 II modelinden biraz daha gelişmiş bir yapıda olacak.

  Ortaya çıkan bilgilere göre Xperia 10 III, 21:9 en boy oranına sahip 6 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak. Ancak bu ekran, tıpkı Xperia 10 II'de olduğu gibi günümüz için oldukça kaba çerçevelerle gelecek. Ayrıca yumuşatılmış köşelere sahip tasarım yaklaşımı da Xperia 10 III ile devam ettirilecek. Telefonun ön kamera çözünürlüğü ile ilgili herhangi bir detay ise mevcut değil.

  Sony Xperia 10 III'ün tasarımı işte böyle olacak

  Sony Xperia 10 III

  Sony Xperia 10 III'ün arka kısmı da selefiyle benzer yapıda olacak. Yani bu akıllı telefonda da dikey olarak yerleştirilmiş üçlü kamera kurulumu yer alacak. Hemmerstoffer, emin olmadığının altını çizerek, bu kamera kurulumunun 12 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açılı kamera ve 8 MP de telefoto kameraya sahip olacağını söylüyor. 

  Fiziksel Klavyeye Sahip Android Telefon Astro Slide'ın Özellikleri Güncellendi

  Sony'nin yaklaşmakta olan orta segment telefonu ile ilgili en önemli yenilik, işlemci cephesinde olacak gibi görünüyor. Hemmerstoffer'a göre bu akıllı telefon, Qualcomm Snapdragon 690 işlemcisinden güç alacak. Bu da telefonun 5G bağlantı desteği sunacağını gözler önüne seriyor. Şirket, bu akıllı telefonu çok büyük bir ihtimalle önümüzdeki ay, Xperia 1 III isimli amiral gemisiyle birlikte duyuracak. Telefonla ilgili diğer tüm detaylar, resmi lansmanla gün yüzüne çıkacak.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.