• Star Wars Battlefront 2'nin Sunucuları Çöktü

  Star Wars Battlefront 2'nin Sunucuları Çöktü

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Verdiği ücretsiz oyunlarla dikkatleri çeken Epic Games Store, bu hafta perşembe günü ücretsiz olarak dağıttığı büyük oyunlara bir yenisini daha eklemiş ve 2017 yılında çıkan Star Wars Battlefront 2'yi kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmuştu.

  Ancak bir anda yoğun bir ilgiyle karşılaşan birçok oyun gibi Star Wars Battlefront 2 de yüksek sunucu trafiği sebebiyle çökmeler yaşadı. EA Games, EA Help (@EAHelp) isimli resmi Twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı.

  Star Wars Battlefront 2 çöktü

  star wars battlefront 2, star wars battlefront 2 poster

  Oyun dünyasını yakından takip edenler hatırlayacaktır; Star Wars Battlefront 2, 2017 yılında ilk yayınlandığında oyundaki mikro ödeme sistemi sebebiyle yoğun eleştirilere maruz kalmıştı. Oyuna gelen yamalar ve güncellemelerle bu durum toparlanmıştı.

  Screen Rant'ta yer alan habere göre Epic Games Store'un EA'in oyununu ücretsiz olarak vermesi sonrası Star Wars Battlefront 2'nin sunucuları hata mesajları vermeye başladı. Hatta bu hata mesajlarının bazılarında, oyuncunun oyunun çevrimiçi oynama modundan engellendiği bile belirtildi.

  Ancak tabii ki durum tamamen sunuculara aşırı yüklenmeden kaynaklanıyor. EA Help hesabından yapılan açıklamada, bu sorun üstünde çalışıldığı ve yeni sunucuların ölçeklendirildiği ifade edildi. Belki de EA'in bu yoğunluğa hazırlıklı olması gerekiyordu çünkü Battlefront 2, ücretsiz olması sonrası sunucu sorunları yaşayan ilk oyun değil.

  Ubisoft, Açık Dünyada Geçen Bir Star Wars Oyunu Geliştiriyor

  Epic Games, 2020 yılında Grand Theft Auto V'i de ücretsiz olarak sunmuş ve kısa bir süre sonra oyunun sunucuları çevrimdışı hale gelmişti. Oyunun ücretsiz olarak verilmesi sonrasında oyuncu sayısında %245'lik bir artış yaşanmıştı.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.