• Steam'de Profil Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

  Steam'de Profil Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

  6 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Bildiğiniz üzere dünyanın en popüler oyun platformu Steam’de kullanıcılar profillerini oldukça özgür şekilde düzenleyebiliyorlar. Bu konuda geniş imkanlar sunan Steam'de en kullanışlı özelliklerden birisi de profil arka planını değiştirmek.

  Bu yazımızda sizler için Steam profil arka planı nasıl değişir ve yeni arka planları nasıl satın alabilirsiniz biraz ondan bahsedeceğiz. Ayrıca Steam’den indirim zamanlarında harika arka planlarda satın alabilir anlatacağımız yöntemle profilinizi mükemmel bir forma sokabilirsiniz.

  Steam profil arka planı nasıl değiştirilir?

  • Adım #1: Steam’i açın ve kullanıcı adınızın üstünde durun, açılan pencereden Profil’i seçin.
  • Adım #2: Seviye kısmının altında bulunan Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.
  • Adım #3: Profil Arka Planı yazan link’e tıklayın.
  • Adım #4: Daha önce satın aldığınız Profil Arka Plan seçiminizi yapın ve nasıl görünmesini istediğinizi ayarlayın.
  • Adım #5: Değişiklikleri kaydedin ve işlem tamam.

  Adım #1: Steam’i açın ve kullanıcı adınızın üstünde durun, açılan pencereden Profil’i seçin.

  Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra,  üst menüden kullanıcı nicknameinizin bulunduğu kutucuğun üzerine Mouse imlecini getirin. Açılan liste içerisinden “Profil” seçeneğine tıklayın. Burada profilinizi göreceksiniz.

  Adım #2: Seviye kısmının altında bulunan Profili Düzenle seçeneğine tıklayın.

  Seviye ve rozetlerinizin bulunduğu bölümün altında “Profili Düzenle” seçeneğini göreceksiniz. Yine Mouse imlecimizi buraya getirerek tıklıyoruz.

  Adım #3: Profil Arka Planı yazan link’e tıklayın.

  Genel ve Avatar bölümün altında “Profil Arka Planı” linkini göreceksiniz. Şimdi macera başlıyor. Steam Profil Arka Planı’nızı değiştirmeye hazır mısınız?

  Adım #4: Daha önce satın aldığınız Profil Arka Plan seçiminizi yapın ve nasıl görünmesini istediğinizi ayarlayın.

  • Steam pazarından satın almış olduğunuz
  • Steam koleksiyon kartlarından edinmiş olduğunuz
  • Steam Puan Dükkanı üzerinden satın almış olduğunuz 

  tüm arka planlar bu bölümde sizi bekliyor. Burada sevdiğiniz oyunların ya da Steam Puan Dükkanı üzerinden satın almış olduğunuz tüm arka planlarınızı görebilirsiniz. Bu noktada bir husus var, Steam artık Profil Arka Planı değişikliği yaparken size tam ekran mı yoksa orjinal boyutta mı kaplama yapması gerektiğini soruyor.

  Steam’de arka plan boyutlandırmasını ayarlarken mutlaka arka planınızın en uygun şekilde gözükmesine dikkat edin. Daha öncesinde profil ekranını kaplayabilecek arka planlar tam ekran kaplaması yaptığı için şık durmuyordu.

  Adım #5: Değişiklikleri kaydedin ve işlem tamam.

  Evet artık Steam Profil arka planınız değişti sizleri tebrik ederiz. Aldığınız tüm arka planları böyle yöntemle kayıt edip yayına alabilirsiniz. Birbirinden havalı arka planlar Steam platformunda bulunuyor. Hemen her birini satın alıp deneyebilirsiniz.

  Bizim Hiç Profil Arka Planımız Yok, Nasıl Satın Alacağız?

  Hiç endişelenmeyin sizler için bunu da anlatalım. Biliyoruz ki bugüne kadar arkadaşlarınızın havalı arka planlarını gördünüz ve nereden alacağınızı bulamadınız. Belki de Steam platformuna yeni başladınız. Yahut Steam Puan Dükkanı'nı hiç duymadınız?

  Olamaz mı? Olabilir elbette. Webtekno ekibi yardımsever yazarları sizler için var. Hadi o zaman sizin için havalı bir Profil Arka Planı satın alalım.

  Steam Profil Arka Planı Nasıl Alınır?

  Aslına bakarsanız bunun için dört yöntem var. İlk üçü oldukça mantıklı ve renkli yöntemler, sonuncu biraz daha can sıkıcı olabilir elbette. 

  Steam profil arka planı nasıl alınır bölümüne geçmeden ekleyelim; Steam son yaptığı güncellemelerle kullanıcıların birçok şekilde arka plan özelleştirmelerine yardımcı oluyor. Yani oyun bile satın alsanız Steam Puan Dükkanı üzerinden kazandığınız puanlarla harika bir arka plan sahibi olabilirsiniz.

  Steam pazarından Profil Arka Planı satın alma

  Steam pazarından Profil Arka Planı satın alma işlemi en kolay yöntem. Çok uygun fiyatlara satılan arka planları satın alarak yukarıda yazdığımız yöntemle hemen profilinize ekleyebilirsiniz. En sevdiğiniz oyunların birbirinden şık arka planları pazarda değişken fiyatlarla bulunuyor.

  Steam koleksiyon kartlarından profil arka planı alma

  Steam koleksiyon kartları profilinize düşüp duruyordur. Burada oynadığınız oyunların koleksiyon kartlarını tamamlayıp işleyerek, Steam Profil Arka Planı kazanabilirsiniz. Pazardaki kullanıcıların birçoğu da arka plan kazanımlarını böyle yapıyorlar.

  Steam Puan Dükkanı üzerinden profil arka planı alma

  Steam Puan Dükkanı çok uzun olmayan bir süredir Steam platformunda. Oyun satın alımları yaptıkça burada puan biriktiriyorsunuz. Biriktirdiğiniz puanlarla hareketli arka planlar, profil resimleri ve birçok Steam görsel fonksiyonunu satın alabilirsiniz. Oynadığınız oyunların hareketli arka planlarını almak için harika bir yöntem.

  Steam arkadaşlarınızın profil arka planlarına çökme

  Steam’de bolca vakit geçiren arkadaşlarınızın profillerine baktığınızda birçok arka plan sahibi olduğunu fark edeceksiniz. Kendilerinden kibar kibar Profil arka planlarını isteyebilirsiniz. Steam Profil Arka Planları takaslanabilirler. Böylelikle güzel bir arka plan sahibi olabilirsiniz. Umuyoruz sizler için faydalı bir rehber olmuştur. Diğer rehberlerimizi de inceleyebilirsiniz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.