• Teknoloji Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

  Teknoloji Dünyasında Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Haberleri

  5 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Sürekli değişen ve gelişen teknoloji dünyasında her hafta yeni gelişmelere şahit oluyor, bu haberleri detaylı bir şekilde sizlere aktarmaya çalışıyoruz. Geride bıraktığımız haftada da teknoloji dünyasında oldukça önemli gelişmeler yaşandı.

  Biz de bu içeriğimizde hem teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmelerini hem de teknolojiyle ilgili ilgi çekici içerikleri sizler için bir araya getirdik. Gelin, tüm bu haberlere daha yakından göz atalım.

  Bu haftanın öne çıkan teknoloji haberleri:

  WhatsApp Hesaplarının Silineceği Tarih Ertelendi

  WhatsApp

  Yeni gizlilik sözleşmesiyle son günlerde hem Türkiye hem de dünya gündemine oturan WhatsApp, gelen tepkiler sonrası ortamı yumuşatmak için yeni bir karar aldı. Dünya çapında artan veri güvenliği endişelerini gidermek adına yeni bir açıklama yayınlayan şirket, gizlilik bildirimini kabul etmeyenlerin hesaplarının 8 Şubat 2021 tarihinde silinmeyeceğini söyledi. Hesaplar, 8 Şubat yerine daha ileri bir tarihte silinecek ancak bildirimi kabul etmek hâlâ zorunlu.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  ABD Hükümeti, Şok Bir Kararla Xiaomi'yi Kara Listesine Ekledi

  Xiaomi kara liste

  ABD'nin ulusal güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle daha önce Huawei başta olmak üzere pek çok Çinli şirketi kara listeye alan Trump yönetimi, gözünü bu kez Çin'in bir diğer yükselen yıldızı Xiaomi'ye dikti. Çin ordusuyla bağlantılı olduğu iddia edilen Xiaomi, 10 farklı teknoloji şirketiyle birlikte kara listeye alındı. Xiaomi'ye uygulanacak yaptırımların Huawei'ye uygulananlar kadar ağır olmadığı söylenebilir.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  5G'li Samsung Galaxy S21 ve S21 Plus Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  Samsung Galaxy S21

  Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 2021 yılının ilk amiral gemisi modelleri Galaxy S21 ailesini tanıttı. Galaxy S21, S21 Plus ve S21 Ultra olmak üzere toplam üç farklı modelden oluşan seri, Android dünyasının yeni kralları olarak karşımıza çıkıyor. Cihazlarla ilgili tüm detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Windows 10X’in Neye Benzediği Hakkında Fikir Sahibi Yapacak Yeni Ekran Görüntüsü

  Windows 10X

  Uzun süredir üzerinde çalışılan Windows 10X işletim sistemi, nihayet önümüzdeki bahar aylarında kullanılmaya başlayacak. Bunun öncesinde Windows Central'da çalışan Zac Bowden, dizüstü bilgisayarlara güç verecek işletim sisteminin bir ekran görüntüsünü paylaştı. Sızdırılan görüntü, Windows 10X'in neye benzediği hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Re-Pie Portföy, TurkNet'in Yüzde 40'ına Ortak Olacak

  TurkNet

  Re-Pie Portföy Yönetimi, ülkemizdeki önemli telekomünikasyon şirketlerinden biri olan TurkNet’in %40 hissesi için Lüksemburg merkezli Gulf Capital ile anlaşmaya vardığını duyurdu. Satın alma sürecinin Rekabet Kurumu ve Bilgi Teknolojileri Kurumu'nun onaylarından sonra resmiyet kazanacağı açıklandı.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  AMD, "En Güçlü Dizüstü Bilgisayar İşlemcileri" Dediği Ryzen 5000 Serisini Duyurdu

  AMD Ryzen 5000

  ABD merkezli mikroçip üreticisi AMD, uzun zamandır merak edilen Ryzen 5000 serisi mobil işlemcilerini iddialı bir lansman ile duyurdu. Şirketin en güçlü dizüstü bilgisayar işlemcilerine sahip olduğunu iddia ettiği Ryzen 500 serisi, önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek dizüstü bilgisayarlarda yerini alacak.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Speedtest, Türkiye ve Diğer G20 Ülkelerinin 2020'deki İnternet Hızı Değişimini Açıkladı

  Speedtest, Türkiye'nin de aralarında yer aldığı G20 ülkelerinin pandemi dönemindeki internet hızı değişimlerini açıkladı. Buna göre Türkiye'de mobil internet indirme hızı, 2020 itibarıyla düşüş gösterirken; geniş bant internet hızı da minimum seviyede arttı.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  NVIDIA, GeForce RTX 3060 Ekran Kartını Fiyatıyla Birlikte Duyurdu

  NVIDIA GeForce RTX 3060

  RTX 30 serisinin stok sorunları nedeniyle eleştirilerden kurtulamayan NVIDIA, Ampere temelli ekran kartı ailesine bir yeni üye daha ekledi. NVIDIA'nın 10 kat daha fazla ışın izleme performansı vaat ettiği GeForce RTX 3060, uygun fiyatlı fakat güçlü bir kart arayanların ilk tercihi olacak gibi görünüyor. Kartın özelliklerine ve fiyatına hemen aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

  İlgili habere ulaşmak için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.