• Tesla'nın Bitcoin Kazancı, Araba Satış Kazancını Geçti

  Tesla'nın Bitcoin Kazancı, Araba Satış Kazancını Geçti

  3 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Sene başından beri devam eden artışıyla tüm dünyada uzun soluklu bir trend haline gelen Bitcoin, aylar önce yatırım yapanlara büyük oranda kazanç sağladı. Yükseliş sayesinde yüzü gülenlerden biri de Elon Musk’ın otomobil şirketi Tesla oldu. 

  Bu yılın başlarında Bitcoin’e yatırım yaptığını duyuran şirklet, 10 haftada yatırdığı parayı neredeyse ikiye katladı. Elektrikli araba üreticisi Tesla’nın şu anki Bitcoin kazancı 1 milyar doların üzerinde.

  Şirketin Bitcoin kazancı, araba satışından elde ettiği kazancın üzerine çıktı:

  tesla bitcoin kazancı

  Tesla’nın ocak ayında yaptığı ve şubat ayında duyurulan Bitcoin yatırımı, 1,5 milyar dolar değerindeydi. Değerinin en fazla 40 bin doları gördüğü dönemde alınan Bitcoin’ler 10 hafta boyunca devamlı olarak arttı.

  O dönemde 12 milyar lira civarında bir değere sahip olan olan yaklaşık 48 bin Bitcoin, kırdığı rekorların ardından bu hafta en yüksek değerine ulaştı. Geçtiğimiz günlerde 64 bin doları aşan Bitcoin, Tesla’ya 1 milyar doların üzerinde kâr ettirdi. Bu, şirketin sattığı arabalardan kazandığı 721 milyon dolarlık kazançtan bir hayli fazlaydı.

  Artış sürecinde Elon Musk’ın etkisi büyük oldu:

  elon musk bitcoin

  Türkiye'nin Kripto Paralarla İlgili Aldığı Karar, Dünya Basınında Nasıl Karşılık Buldu?

  Elon Musk, kripto paralara ilginin artmasında etkin bir oynadı. Şirketlerinde kripto paralara yönelik açılımlar yapan ve yaptığı açılımları açıkça kamuoyuna duyuran girişimci, hem kendi ekmeğine hem de kripto paraları destekleyen diğer yatırımcıların ekmeğine yağ sürmüş oldu. 

  Tesla, yaptığı yatırımı 8 Şubat’ta ilk kez duyurduğunda, Bitcoin’in fiyatı birkaç dakika içinde yüzde 14 artmıştı. Bu yatırım, şirketin Bitcoin’e yönelik bir açılıma gitmesiyle de desteklendi. Tesla artık Bitcoin’le de ödeme almaya başlamıştı. Ayrıca şirketin CEO’su Musk, geçen ay Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla Bitcoin şeklinde alınan ödemelerin dönüştürülmeyeceğini; Bitcoin olarak saklanacağını kamuoyuna bildirmişti. Böylece şirketin Bitcoin hakkındaki görüşlerinin kalıcı olacağı sinyalleri verilmiş oldu.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.