• The Last of US Part II İçin DLC Planları Rafa Kaldırıldı

  The Last of US Part II İçin DLC Planları Rafa Kaldırıldı

  3 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Elde ettiği başarılar ile 2020'nin adından en çok söz ettiren oyunlarından biri olan The Last of Us Part II, ödül üstüne ödül kazanıp listelerde zirveye oynamıştı. Oyunseverlerin beğenisini toplayan ve geniş bir kitle tarafından oldukça sevilen oyun, yayınlanmasının ardından kısa bir süre geçmişti ki DLC ve çok oyunculu mod söylentileriyle anılmaya başladı.

  Oyunun geliştiricisi Naughty Dog, bir süre bu söylentiler karşısında sessizliğini korusa da ardından ilk güzel haber geldi ve geliştirici oyunun çok oyunculu modu üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Ancak DLC yayınlanması konusunda haberler aynı oranda güzel değildi. Naughty Dog'un kreatif direktörü ve Başkan Yardımcısı Neil Druckmann, stüdyonun The Last of Us Part II için bir DLC planı olmadığını açıklayarak bu noktadaki beklentileri bıçak gibi kesmişti. Ancak bu açıklamalara rağmen DLC ihtimali sık sık gündeme gelmeye devam ediyor ve stüdyonun bu noktada henüz resmiyet kazanmadığı için açıklanmayan planları olabileceği söyleniyor.

  Bir gün gelebilir ancak şimdilik rafa kaldırılmış durumda: 

  The Last of Us Part II

  Naughty Dog son dönemlerde The Last of Us serisi ile ilgili zaten yoğun bir şekilde bazı çalışmalar gerçekleştiriyor. Geliştirici stüdyo bir yandan serinin ilk oyununun PS5 remake'i üzerinde çalışırken bir yandan da Part II için çok oyunculu mod çalışmalarına devam ediyor.

  Efsane Oyunlar #5 : 21 Yaşına Giren Diablo II'yi Bu Kadar Özel Kılan Şey Neydi?

  Tüm bu konuların değerlendirildiği bir videoya konuk olan, oyun sektörünün önemli yazarlarından Jason Schreier'e göre Naughty Dog The Last of Us Part II ile ilgili bir DLC fikrini her zaman değerlendiriyor ancak bu yalnızca bir fikir ve diğer öncelikler sebebiyle hep rafa kaldırılıyor. Bu açıklamasından 'Naughty Dog'un bir DLC planı vardı ancak iptal edildi' anlamının çıkarılmasını da istememiş olacak ki Schreier, meselenin stüdyo için yalnızca bir tartışma konusu olduğunu, hiçbir zaman 'iptal edilecek kadar ilerleyen bir proje' seviyesine gelmediğini söylüyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.