• Türkiye Aşılama Çalışmalarında İlk 10'a Girdi

  Türkiye Aşılama Çalışmalarında İlk 10'a Girdi

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Son günlerin en önemli gündem maddelerinden biri koronavirüs aşılama süreci oldu. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kısa süre önce başlayan aşılama çalışmaları, şu anda tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye, birkaç gündür devam eden COVID-19 aşılamasıyla, haftalar önceden aşılama çalışmalarına başlayan pek çok ülkeyi geride bıraktı. 

  Hızlı aşılama süreciyle dünyada en fazla COVID-19 aşısı yapan 10 ülke arasına giren Türkiye, uzun bir süredir aşılama çalışmalarına devam eden Fransa, Arjantin, Danimarka gibi ülkeleri de geride bıraktı. 14 Ocak'ta başlayan aşılama çalışmalarına şu sıralar tüm hızıyla devam eden ülkemizde en fazla aşılama çalışmasının olduğu yerlerden biri ise Ankara Şehir Hastanesi olarak açıklandı. 

  covid-19 aşı

  81 ilde aşılama çalışmaları devam ediyor

  Hafta sonu da devam eden aşılama çalışmalarıyla birlikte 81 ilde şu ana kadar 700 binden fazla kişinin aşılandığı belirtiliyor. Şu sıralar sağlık çalışanları ağırlıklı olarak COVID-19 aşısı olurken, önümüzdeki haftaya kadar sağlık çalışanlarına yapılan aşılama çalışmalarının tamamlanması hedefleniyor. Bununla birlikte aşılamanın gönüllülük esasına göre ve ücretsiz bir şekilde uygulandığını belirtelim.

  Yeni aşılar yolda

  Bu olumlu haberle birlikte bir müjdeli haber de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Bakan Koca, Çin aşısının ikinci partisi olan 10 milyon doz aşının iki hafta içerisinde Türkiye'ye ulaşacağını söyledi. Toplamda 50 milyon doz aşı için imza atılan Pfizer aşısıyla ilgili de konuşan Bakan Koca, yapılan anlaşma gereği Pfizer aşısının ilk partisinin önümüzdeki günlerde Türkiye'ye ulaşacağını ve gerekli incelemeler yapıldıktan sonra aşı takvimine dahil edileceğini söyledi.

  Sinovac Şirketinin Web Sayfasına Türkiye'den Erişim Sağlanamıyor

  Bakan Koca, önümüzdeki günlerde gelecek aşıların toplamda 10 milyon doz olacağını söyledi. Parça parça gelecek aşıların birkaç ay içinde 50 milyon doza ulaşacağını söyleyen Sağlık Bakanı, vatandaşların aşı uygulamalarının nasıl olacağını öğrenebilmesi için sosyal medya hesabından bir video da paylaştı. Videoya göre vatandaşlar aşıyla ilgili durumlarını e-Nabız hesaplarından veya 2023'e kısa mesaj göndererek öğrenebilecek.

   

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.