• Türkiye'deki Milyarlarca Dolarlık Altın Rezervi Teyit Edildi

  Türkiye'deki Milyarlarca Dolarlık Altın Rezervi Teyit Edildi

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Yaklaşık bir ay önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Gübretaş'ın Söğüt'te bir altın rezervi bulduğundan bahsetmiştik. O gün yapılan açıklamalarda, bu altın rezervinin değerinin 6 milyar dolar seviyelerinde olduğu ifade edilmişti. Bu rezerv şimdi, Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu tarafından teyit edildi. Yani Gübretaş'ın yaptığı açıklama, resmi kurumlar tarafından da doğrulanmış oldu.

  Gübretaş, konuyla ilgili yeni açıklamalarını da Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden gerçekleştirdi. Yapılan açıklamalarda, söz konusu rezervin yetkili kurum ve kişilerce de teyit edildiği ifade edildi. Konuyla ilgili teknik çalışmaların devam ettiğini söyleyen Gübretaş yetkilileri, yeni gelişmeleri paylaşmaya devam edeceklerini beyan ettiler.

  Gübretaş'ın altın rezervi keşfi, şirketin hisse değerlerini doğrudan etkiledi

  Gübretaş

  Gübretaş tarafından bulunan altın madeni, şirketin mali değerlerini de doğrudan etkiledi. Bu bağlamda, altın rezervinin duyurulduğu gün 50 TL seviyelerinde işlem gören Gübretaş hisseleri, yaptığımız son kontrollerde 75 TL'ye merdiven dayamış durumda. Bu da şirketin değerinin son bir ay içinde yüzde 50 oranında yükseldiğini, yatırımcısının yüzünü güldürdüğünü gözler önüne seriyor.

  Hyundai, Türkiye’de Üretilecek Yeni SUV Modeli Bayon'un Fotoğraflarını Paylaştı

  Gübretaş, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından kurulmuş olan bir şirket. Gübre üretiminin yanı sıra petrokimya ve maden yatırımları da yapan şirket, son keşfiyle de Türkiye'nin zor günlerine hızır gibi yetişmiş oldu. Zira şirketin Söğüt'te keşfettiği 3,5 milyon onsluk rezervin bugünkü değeri 6 milyar 475 milyon dolar

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.