• Türksat 5A’nın Yörünge Yükseltme Operasyonları Başlatıldı

  Türksat 5A’nın Yörünge Yükseltme Operasyonları Başlatıldı

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde uzaya gönderilen Türksat 5A, başarılı bir şekilde yörüngeye yerleşmiş ve Türkiye’ye ilk sinyallerini göndermişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, uydunun alt sistem testlerini başarıyla geçtiğini açıklayarak iyi bir haber daha vermiş oldu.

  Karaismailoğlu, testlerin başarıyla tamamlanmasının ardından Türksat 5A’nın yörünge yükseltme operasyonlarının başlatıldığını dile getirdi. 

  Türksat 5A, hedefine doğru sorunsuz bir şekilde ilerliyor

  Türksat 5A

  Uydu ile ilgili tüm operasyonların başarılı geçtiğini belirten Karaismailoğlu, Türksat 5A’nın 31 derece Doğu yörüngesine doğru sorunsuz bir şekilde ilerlediğini açıkladı. Uydu, hiçbir sorun yaşanmadığı takdirde yaklaşık 4 ay sonra ilk faaliyetlerine başlayacak. 

  Türkiye'nin Yeni Haberleşme Uydusu Turksat 5A Neden Bu Kadar Önemli?

  Karaismailoğlu, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı; “Uydumuzun yörünge yükseltmeye başlamadan önce gerçekleştirilmesi gerekli kritik adımlardan olan güneş panellerinin açılması, elektrikli itki motorlarının bulunduğu kolların açılması, itki sistemlerindeki hazırlıkların tamamlanması işlemlerinin tamamı sorunsuz gerçekleştirilmiştir. Alt sistem testleri sorunsuz olarak tamamlanması ile uydunun yörünge yükseltme operasyonları da başlatıldı.”

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.