• Tweetler Grup Harici Birden Çok Kişiye Gönderilebilecek

  Tweetler Grup Harici Birden Çok Kişiye Gönderilebilecek

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Sosyal medya platformlarına uyguladığı tersine mühendislik işlemleriyle platformların üzerinde çalıştıkları yeni özellikleri açığa çıkaran yazılımcı Jane Manchun Wong, Twitter'ın yıllardır tartışılan bir özellik üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Wong tarafından keşfedilen yeni özellik, kullanıcıların birden çok doğrudan mesaj gönderme işlemini kolaylaştıracak gibi görünüyor.

  Twitter kullanıcılarının yıllardır istediği özelliklerden bir tanesi, bir tweetin birden çok kişiye gönderilmek istenmesi durumunda grup sohbet başlatma zorunluluğunun kaldırılmasıydı. İşte Wong tarafından keşfedilen özellik, kullanıcıların bu talebini karşılamaya hizmet ediyor. Öyle ki bir kullanıcı, bundan sonra tweeti birden çok kişiye gönderirken, bu işlemi bir grup oluşturmadan yapmış olacak.

  Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni özellik böyle görünecek

  Twitter

  Twitter'ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, tıpkı WhatsApp'taki bir mesajı birden çok kişiye iletme özelliği gibi çalışıyor. Yani yazdığınız bir mesajı ya da göndereceğiniz bir tweeti birden çok kullanıcıyı seçerek, bu kullanıcılara ayrı ayrı gönderme işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Twitter'ın üzerinde oluşturduğu özelliğin kullanıma sunulmasıyla, yıllardır devam eden bir tartışma da son bulmuş olacak.

  Twitter, Mavi Tik Başvurusu Reddedilen Kullanıcılara Daha Detaylı Cevaplar Verecek

  Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen özellik, henüz test aşamasında bile değil. Bu yüzden, özelliğin ne zaman kullanıma sunulabileceğine dair bir şey söyleyemiyoruz. Ayrıca bu özelliğin tüm platformlar için aynı anda sunulup sunulmayacağı da net değil. Twitter'ın bir mesajı birden çok kullanıcıya ayrı ayrı gösterme özelliği ile ilgili detaylar, birkaç ay sonra çok daha net bilgilerle açığa çıkmış olacak gibi görünüyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.