• Unc0ver, Tüm iPhonelarda Çalışan Bir Jailbreak Yayınladı

  Unc0ver, Tüm iPhonelarda Çalışan Bir Jailbreak Yayınladı

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Jailbreak bir sektör olmaktan ziyade tersine mühendisliğin net olarak uygulanabildiği nadir yazılım alanlarından biri. iOS için jailbreak üretebilmekse oldukça zor bir iş. Uzun zamandır birçok jailbreak topluluğu Apple’ın uyguladığı yeni güvenlik önlemleri nedeniyle dağılma noktasına gelmişti.

  iOS ekosisteminin önemli parçalarından olan Unc0ver ekibi’nin geçtiğimiz hafta sonu yayınladığı yeni jailbreakle birçok uygulama kullanılabilir olacak. iOS 14 içindeki cicuta_verosa açığını kullanarak yapılan jailbreak şu anda indirilip kullanılabilir halde.

  Cydia tabanlı paket yönetimi de geliyor

  Unc0ver 6.0 Cydia tabanlı bir paket yönetimini getirirken tam bir jailbreak hizmeti sunuyor. iOS 14.4 güncellemesini yüklediyseniz Unc0ver 6.0 aracını kullanmamanız en mantıklı hamle olacaktır. Unc0ver 6.0’ı iPhone 6s’ten itibaren kullanabilirsiniz.

  Apple, Güvenlik Açığı Araştırmacılarına Jailbreak’li iPhone’lar Gönderiyor

  Pwn20wnd’ın tüm iOS kullanıcıları için yayınladığı jailbreak yazılımı iPhone 12 için yayınlanmış ilk jailbreak yazılımı olma özelliğini de taşıyor. Şu anda küçük çökme sorunları yaşansa da güncellemeler ile Unc0ver 6.0 daha stabil hale gelecek. Jailbreak grupları daha sağlıklı versiyonlar için yeni güvenlik açıkları aramaya devam ediyor. Jailbreak yazılımlarını özgürlük olarak nitelendirebilirsiniz ancak Apple bu konuda jailbreaklerin stabilizasyonu ve güvenliği tehdit edebileceğini belirtiyor.

  Sizler iPhone telefonlarınızda jailbreak kullanıyor musunuz? Unc0ver 6.0 konusunda ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 112 Okunma 1 sene önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.