• Valve ve Bethesda Gibi 6 Şirkete Para Cezası Kesildi

  Valve ve Bethesda Gibi 6 Şirkete Para Cezası Kesildi

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Avrupa Birliği, Valve da dahil olmak üzere 6 oyun firmasına rekabet kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle 7,8 milyon euro para cezası verdi. Oyun firmaları, belirli bir ülkeden alınan oyunun başka bir ülkede oynanmasını engelleyerek, anti-tröst yasalarını ihlal etmiş oldu.

  Avrupa Birliği Komisyonu, ceza ile ilgili açıklamalarında yaklaşık 100’den fazla oyunun sınır ötesi satışının yasaklandığını, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin coğrafi engelleme yapmasının yasak olduğunu belirtti. 

  Sınır ötesi kısıtlamalar, Avrupa Tek Senedi doğrultusunda yasaklandı

  klavye

  Valve, Bandai Namco, Capcom, Focus Home, Koch Media ve Bethesda, 100’den fazla oyunun Avrupa Birliği’ne ait bazı ülkelerde satışını yasaklayarak, kullanıcıların en uygun fiyatı baz alarak alışveriş yapmasını engellemiş oldu. 

  Hitman 3, Tüm Dünyayla Aynı Anda Türkiye'de Satışa Sunuldu

  Oyun firmalarının hiçbir şekilde coğrafi engelleme yapamayacağını belirten AB Rekabet Başkan Yardımcısı Margrethe Vestager, şu sözleri dile getirdi; "Valve ve beş oyun firmasının coğrafi engelleme kararına karşı bugün uygulanan yaptırımlar, AB rekabet yasası uyarınca şirketlerin, sözleşmeyle birlikte sınır ötesi satış kısıtlamalarının yasak olduğunu hatırlatıyor. Bu tür kararlar, Avrupalı tüketicileri Avrupa Tek Pazarı’nın faydalarından mahrum bırakıyor."

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.