• Vivo, 3 Yeni Telefon İçin Marka Tescili Başvurusu Yaptı

  Vivo, 3 Yeni Telefon İçin Marka Tescili Başvurusu Yaptı

  3 Dakika Okuma Süresi
  11 ay önce
  Paylaş

  Özellikle geçtiğimiz son iki yılda akıllı telefon sektöründe yaşanan en büyük gelişmelerden biri katlanabilir akıllı telefonların piyasaya dahil olması oldu. Samsung'un lider konumda olduğu ve çok yakında 3. nesil telefonları çıkarmaya hazırlandığı katlanabilir ekranlı telefon yarışına her geçen gün yeni bir akıllı telefon üreticisi dahil oluyor. 

  Şu an için Huawei, Apple ve Xiaomi gibi üreticilerden gelen bazı katlanabilir telefon haberleri gündemde yer alırken yarışa dahil olan en yeni isim ise Vivo oldu. Bir süredir ortalıkta dolaşan iddiaları destekleyen bir hamle ile üç farklı telefon için marka tescili başvurusu yapan Vivo, katlanabilir akıllı telefonun yanında yuvarlanabilir ve kaydırılabilir ekranlı iki telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

  Yuvarlanabilir ekranlı telefon konsepti geçtiğimiz aylarda LG ile gündeme gelmişti ancak şirketin akıllı telefon üretimini durdurması sonrası bu konu da askıda kalmış oldu. Bu teknoloji üzerinde çalışan diğer markalar arasında Samsung ve OPPO da yer alıyor.

  Üç akıllı telefon için de isimler belli:

  Vivo katlanabilir telefon

  Vivo'nun bu üç yeni akıllı telefonuna dair ilk bilgiler, cihazların marka tescil başvurusuyla ortaya çıktı. Başvuruda yer alan üç akıllı telefon ismi NEX Fold, NEX Slide ve NEX Roll olarak karşımıza çıkıyor. İsimden yola çıkarak NEX Fold'un Galaxy Z Fold veya Mi Mix Fold ile benzer tasarım konseptine sahip bir cihaz olacağını söyleyebiliriz.

  NEX Slide'ın kaydırılabilir ekranlı bir telefon olacağı ve NEX Roll'ün ise akıllı telefon sektörü için henüz oldukça yeni bir gelişme olan yuvarlanabilir ekranlı bir telefona işaret ettiği tahmin ediliyor. Ancak henüz bu üç cihaza dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Daha önce ortaya çıkan bazı sızıntılarda Vivo'nun farklı katlanabilir ekran tasarımları için aldığı patentler karşımıza çıksa da bu patentlerden hangisinin Vivo'nun yeni katlanabilir telefonu olacağı bilinmiyor.

  Vivo’nun Yeni Tableti Vivo Pad, Bu Sefer de EUIPO’da Ortaya Çıktı

  Vivo'nun 2021'in ikinci yarısında yeni bir akıllı telefon serisi sunmaya hazırlandığına dair bazı söylentiler olsa da beklenen telefonlar arasında yeni ekran teknolojileri ile gelecek herhangi bir telefon yer almıyordu. Ancak tabii ki Vivo bir sürpriz yaparak bu cihazlardan en azından birini bu sene sonlarında tanıtabilir.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 127 Okunma 9 ay önce
  Views Template: 163 Okunma 9 ay önce
  Views Template: 166 Okunma 9 ay önce
  Views Template: 112 Okunma 9 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.