• Volkswagen, ABD'de VW Golf Üretimini Durdurdu

  Volkswagen, ABD'de VW Golf Üretimini Durdurdu

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Geçtiğimiz sene Volkswagen'in ABD’de bulunan Golf fabrikasını kapatacağına dair iddialar dolaşmaya başlamıştı. Dev Alman otomobil markası, bu kararı resmi olarak doğrulayarak ABD'de Golf üretiminin tamamen durdurulacağını açıkladı.

  Yaklaşık 46 yıldır akitf olarak hizmet veren fabrika, Golf satışlarının gün geçtikçe daha da azalması nedeniyle kapatılacak. Fabrika, tüm parçalar tükenene kadar üretime devam edecek. 

  VW Golf, son bir yılda yaklaşık 22 bin satışa ulaştı

  Volkswagen Golf

  1974 yılında ABD piyasasına giriş yapan Volkswagen Golf, hem ülkede hem de küresel anlamda en çok satış yapan modellerden birisi oldu. Satışlar, uzun süredir çok iyi gidiyordu ama son dönemde Golf’ün satışları Volkswagen’i memnun etmeye yetmedi. Honda Civic gibi modeller ayda 20 bin satışa ulaşırken VW Golf, 2020 yılında sadece 22 bin model satabildi. 

  Bakan Varank, Volkswagen’in Türkiye’ye Yatırım Yapmaktan Vazgeçmesinin Sebebini Açıkladı

  Fabrikanın kapatılması, ABD’liler için Golf’e bir veda olarak nitelendirilmiyor. Serinin son versiyonu geçtiğimiz günlerde Puebla, Meksika fabrikasından piyasaya sürüldü. Golf, ABD’den ayrılıyor olsa da 2022 GTI ve R modeller Almanya’da üretilip ülkeye gönderilecek. 

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.