• Volkswagen CEO'su Herbert Diess'ten Elon Musk'a Gönderme

  Volkswagen CEO'su Herbert Diess'ten Elon Musk'a Gönderme

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Ünlü iş insanlarının Twitter hesapları, sosyal medyada yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Yaklaşık 43 milyon takipçisi bulunan Elon Musk, Twitter’ı en aktif kullanan iş insanlarından birisi ve kendi hesabı üzerinden özellikle Tesla kullanıcılarına yanıt vermesi ile biliniyor.

  Alman otomobil devi Volkswagen’in CEO’su Herbert Diess, Twitter’a katılan son isimlerden birisi oldu. Diess, attığı ilk tweetle birlikte elektrikli otomobil piyasasında en büyük rakiplerinden birisi olan Tesla’nın sahibi Elon Musk’a atıfta bulundu. 

  "ID.3 ve E-Tron, Avrupa pazarındaki ilk yarışı kazandı

  Herbert Diess

  Herbert Diess, Twitter’a katılışını kutlarken, Volkswagen’in piyasadaki başarısından bahsederek Tesla’nın önüne geçtiklerini belirtti. VW Ceo’su, yapmış olduğu paylaşımda tam olarak şu ifadeleri kullandı; "Merhaba Twitter! Buraya, Volkswagen Group’un ticari etkisini anlatmak için geldim ve Elon Musk, elbette senden de pazar payları hakkında bilgi alabileceğimi düşünüyorum. Sonuçta VW ID.3 ve Audi E-Tron'umuz, Avrupa pazarındaki ilk yarışı kazandı. Verimli geçecek sohbetlerimiz için sabırsızlanıyorum.”

  Volkswagen'in Passat'ın Yerini Alacak 700 KM Menzilli Elektrikli Otomobili ID.Vizzion, 2023'te Yola Çıkacak

  Diess her ne kadar Musk odaklı bir gönderme yapmış olsa da başarılı iş insanının Elon Musk’ı bir düşman olarak değil, güçlü bir rakip olarak gördüğünü söyleyebiliriz. Diess, daha önce Elon Musk’a dair övgüler de bulunmuş, Elon Musk da Almanya’da VW’yi ziyaret edip ID.3’ü denedikten sonra yeni araca hayran kaldığını belirtmişti.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.