• Volkswagen'in ABD'de İsim Değiştireceği Meslesi, Şaka Çıktı

  Volkswagen'in ABD'de İsim Değiştireceği Meslesi, Şaka Çıktı

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, Almanya merkezli otomobil devi Volkswagen'in ABD pazarındaki ismini değiştirebileceğinden bahsetmiştik. Şirketin internet sitesinde yayınlanan bir basın bültenine göre şirket, ABD'deki operasyonlarını bundan sonra "Voltswagen" ismi altında yürütecekti. "Volt" ibaresinin elektrikle ilgili olması, bu isim değişikliğinin şirketin elektrik motorlu araçlarına yönelik bir hamle olarak nitelendirilmişti.

  Volkswagen'in internet sitesinde paylaşılan basın görseli, özellikle de basın dünyasında büyük ses getirmişti. Dünyanın en büyük medya organları bile bu isim değişikliğini büyük manşetlerle vermiş, bunun bir devrim olduğunu söylemişlerdi. Ancak bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Volkswagen tarafından yapılan açıklamalarda, olayın pek de görüldüğü gibi olmadığı ifade edildi.

  Volkswagen: Bilerek yaptık. Bu değişiklik, 1 Nisan şakasıydı

  Volkswagen

  Volkswagen yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, Volkswagen isminin diğer ülkelerde olduğu gibi ABD'de de kullanılmaya devam edeceği ifade edildi. İnternet sitesinde paylaşılan haberin bilerek yayınlandığını ve amaçlarının 1 Nisan ruhuna uygun bir şaka yapmak olduğunu söyleyen yetkililer, bazı gelişmeler olduğunu, bu gelişmelerle ilgili daha detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde vereceklerini duyurdular.

  Volkswagen, SUV Ailesinin Yeni Üyesi Taigo'yu Tanıttı

  Volkswagen, tüm dünyaya şaka yapmak için bir plan da yapmış. Paylaşılan basın açıklamasını bir süre takip eden ve haber kaynaklarına düşmeye başladığını görünce de kaldıran yetkililer, böylelikle söz konusu açıklamanın yanlışlıkla paylaşıldığının düşünülmesini sağlamak istemişler. Şirket amacına ulaşmış olsa da bu 1 Nisan şakası, bize göre pek de komik değildi. Peki siz Volkswagen'in şakasına güldünüz mü?

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.