• Windows 11'in Yayınlanacağı Tarih Açıklandı

  Windows 11'in Yayınlanacağı Tarih Açıklandı

  3 Dakika Okuma Süresi
  12 ay önce
  Paylaş

  ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows Insider kullanıcılarının bir süredir test ettikleri Windows 11 ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Şirketin resmi blog sayfasından yapılan açıklamalarda, Windows 10'un yerini alacak işletim sisteminin kararlı sürümünün ne zaman çıkış yapacağı resmen açıkladı. Microsoft tarafından yapılan açıklamalara göre Windows 11'in kararlı sürümü, 5 Ekim'de resmen kullanıma sunulacak.

  Microsoft'un hazırladığı blog gönderisinde, Windows 11'in nasıl kullanılabileceği de açıklanıyor. Buna göre sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlar, 5 Ekim'de güncelleme almaya başlayacaklar. Daha önce de yapılan ücretsiz yükseltme açıklamasını tekrarlayan yetkililer, yükseltme sırasında herhangi bir ödeme yapılmayacağını belirtiyorlar. Ayrıca Microsoft'un iş birliği yaptığı teknoloji şirketleri de yine 5 Ekim itibarıyla Windows 11'le kutudan çıkan bilgisayarlarını perakende satış kanalları aracılığıyla piyasaya sürecekler.

  "Bugüne kadarki en iyi Windows deneyimi"

  Windows 11

  Microsoft, Windows 11 için hazırladığı blog gönderisinde yeni işletim sisteminin bazı özelliklerine değiniyor. Windows 11'in en iyi Windows deneyimini sunacağını söyleyen şirket, yeni tasarıma, seslere, Başlat Menüsü'ne, Görev Çubuğu'na, Microsoft 365 ve Teams gibi uygulamalar ile yapay zekaya dem vuruyor. Öte yandan, grafik kalitesine de değinen Microsoft, Windows 11'in DirectX 12 Ultimate ve Auto HDR gibi yeni nesil görünüm özelliklerinin işletim sistemine entegre olduğundan bahsediyor.

  Microsoft, Windows 11 İçin Sistem Gereksinimlerini Güncelledi

  Blog gönderisi, Windows 11'in test edilmesini sağlayan Windows Insider topluluğuna ayrı bir parantez açıyor. Windows 11'in Insider sürümünün bugüne dek görülmemiş bir ilgiyle karşılandığından ve sayısız geri bildirim aldıklarını ifade eden Microsoft yetkilileri, mükemmel bir topluluğa sahip olduklarını ve enerjisini ve coşkusunu takdir ettiklerini söylüyorlar.

  Bu arada; Microsoft tarafından yapılan açıklama, Windows 11 ile ilgili yeni bir ISO dosyası ya da yükseltme imkanı sunmuyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi; işletim sisteminin kararlı sürümü 5 Ekim'de yayınlanacak ve o tarihe kadar bu işletim sistemini yalnızca Windows Insider programı aracılığıyla kullanabileceğinizi yeniden hatırlatmış olalım…

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.