• Woxic'in Cloud9 İle Sözleşmesinin Fesih Nedeni Belli Oldu

  Woxic'in Cloud9 İle Sözleşmesinin Fesih Nedeni Belli Oldu

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Ülkemizin sahip olduğu önemli değerlerden biri olan Counter Strike: Global Offensive oyuncusu Özgür "woxic" Eker, 2019 yılında mousesports takımında yaptıklarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Genelde 'AWPer' rolünde oynayan Woxic, geçtiğimiz senenin eylül ayında yine bilindik bir CS:GO takımı olan Cloud9'a transfer olmuştu.

  1.356 milyon dolar gibi rekor bir bedelle Cloud 9'a transfer olan Özgür "w0xic" Eker'in sözleşmesi üç yıllık olarak imzalanmıştı ancak geçtiğimiz günlerde üzücü bir haber geldi. Woxic, geçtiğimiz ay Cloud9 takımında yedeğe çekilmişti. Daha sonra ise henüz 4 aydır takımda olan Woxic'in Cloud9 ile olan sözleşmesinin feshedildiği açıklandı. Takımın genel menajeri Henry "HenryG" Greer, sözleşme feshinin detaylarını aktardı.

  Sözleşme feshinin sebebi, stabil olmayan yüksek ping problemi:

  woxic cloud9

  Cloud9 takımının genel menajeri olan Henry "HenryG" Green, Twitter üzerinde yaptığı bir paylaşımla Woxic'in sözleşme feshine dair detayları gün yüzüne çıkardı. HenryG, yaptığı paylaşımda "Bu karar birçok hayranı şoka uğratabilir ancak bu durumun devam etmesine izin vermek, takımı uzun vadede daha büyük zararlara sokabilirdi" açıklamasını yaptı. Peki bu problem neydi?

  Woxic'in sözleşmesinin feshedilmesine neden olan şeylerden biri, Woxic ve takım arasında bulunan saat farkı olarak açıklandı ancak asıl sebep farklı. Ülkemiz genelinde oyuncular için büyük bir problem olan ping problemi, Woxic'in Cloud9 ile olan sözleşmesinin feshedilmesine sebep oldu. HenryG, yaptığı paylaşımda Woxic'in değişken ve genellikle yüksek olan ping problemi, sözleşme feshinin asıl sebebi oldu.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.