• Xbox Series X ve Series S'in Türkiye Fiyatına İndirim Geldi

  Xbox Series X ve Series S'in Türkiye Fiyatına İndirim Geldi

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Geçtiğimiz yıl itibarıyla yürürlüğe giren yüzde 50 ilave gümrük vergisi uygulaması, 1 Ocak 2021 itibarıyla yerini yüzde 20 ilave gümrük vergisi uygulamasına bırakmıştı. Pek çok farklı ürünü etkileyen bu gelişme, özellikle oyun konsolları için ciddi bir fiyat indirimi beklentisi oluşturmuştu ki beklenen indirim gelmiş gibi görünüyor.

  An itibarıyla bazı büyük e-ticaret sitelerini ziyaret ettiğinizde Microsoft’un PlayStation 5 rakibi yeni nesil oyun konsolları Xbox Series X ve Xbox Series S’in dikkate değer bir fiyat indirimi aldığını görebiliyorsunuz. Söz konusu indirimden sonra özellikle Xbox Series S’in çok daha herkese hitap eden bir konsol haline geldiğini söylemek mümkün.

  Xbox Series X ve Series S'in fiyatına 900 TL indirim geldi

  xbox series x

  Bildiğiniz üzere Microsoft, Türkiye’de Xbox Series X’i 9.299 TL; Xbox Series S’i ise 5.399 TL fiyat etiketiyle satışa sunmuştu. Güncellenen fiyat etiketlerine baktığımızda ise Xbox Series X’in 7.499 TL; Xbox Series S’in ise 4.499 TL fiyat etiketiyle satışa sunulduğunu görüyoruz. Bir başka deyişle her iki konsol da 900 TL gibi bir fiyat indirimi almış durumda.

  Basit bir hesaplama yaptığımızda Xbox Series X’in yüzde 10’a yakın, Xbox Series S’in ise yüzde 20’ye yakın fiyat indirimi aldığını görüyoruz. Vergi indirimi her iki konsol için de aynı oranda olmasına rağmen iki konsolun neden farklı oranlarda fiyat indirimi aldığının yanıtını ise bizim vermemiz ne yazık ki mümkün değil. Peki siz, bir oyunsever olarak bu fiyat indiriminden memnun kaldınız mı? Görüşlerinizi yorumlar bölümünde bizimle paylaşabilirsiniz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 229 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 161 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.