• Xiaomi, Mesajlaşma Uygulaması MiTalk'ı Kapatacağını Açıkladı

  Xiaomi, Mesajlaşma Uygulaması MiTalk'ı Kapatacağını Açıkladı

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Nisan 2010'da kurulan Xiaomi, aynı yılın kasım ayında kullanıcılarına kendisini sevdirecek bir uygulamayı sunmuştu. Şirketin bu uygulaması, bir mesajlaşma uygulaması olan MiTalk'tu. MiTalk, 2014 yılının eylül ayında 70 milyon kullanıcı; 7,5 milyon da aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

  Tencent'in WeChat'inden bile önce yayınlanan MiTalk, zaman geçtikçe sahip olduğu popülerliği yitirmeye başladı. Günümüzdeyse diğer mesajlaşma uygulamalarının çok gerisinde kaldı. Bu nedenle de Xiaomi, bugün bir açıklama yaptı ve uygulamanın 19 Şubat 2021 itibariyle kullanıma kapatılacağını duyurdu.

  MiTalk kapanıyor:

  xiaomi mitalk

  MiTalk'ın kapanacağını duyuran Xiaomi, uygulama kapatılmadan önce kullanıcılarına da bir öneride bulundu. Şirket, kullanıcıların sohbet geçmişlerini, kişisel verilerini ve diğer bilgilerini ayrı ayrı dışa aktarmalarını önerdi. Bununla birlikte kullanıcılara uygulama kapandığı andan itibaren bilgilerin dışa aktarılmasının mümkün olmayacağı konusunda da uyarı yapıldı.

  Xiaomi, MiTalk'ı kapatacağını duyurduğu açıklamasında MiTalk'ın çıkışından beri herkes tarafından desteklendiğini ve sevildiğini belirtti. Şirket, uygulamanın kapanış sebebiniyse "iş değişiklikleri" olarak açıkladı. Açıklamada uygulama kapandıktan sonra toplanan tüm kişisel verilerin silineceği ya da anonimleştirileceği de ifade edildi.

  xiaomi mitalk

  Snapchat, iOS İçin Karanlık Mod Özelliği Üzerinde Çalışıyor

  Son olarak şirket, MiTalk'ın her bir kullanıcısına teşekkür ederek uygulamanın kapanmasıyla oluşabilecek herhangi bir rahatsızlıktan dolayı özür dilediğini söyledi. Ayrıca MiTalk ekibinin gelecekte yeni hizmetler sunmak için çok çalışacağı da açıklamanın son cümlesi olarak yer aldı.

  Xiaomi'nin tarihe gömülecek mesajlaşma uygulaması MiTalk, diğer mesajlaşma uygulamalarından pek de farklı değildi. Uygulama, kullanıcılarına grup mesajlaşması, mesajların okunup okunmadığına dair geri bildirim ve zengin medya desteği sunuyordu ve tamamen ücretsizdi.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.