• Xiaomi'den Türkiye Fabrikasındaki Tartışmalar İçin Açıklama

  Xiaomi'den Türkiye Fabrikasındaki Tartışmalar İçin Açıklama

  2 Dakika Okuma Süresi
  9 ay önce
  Paylaş

  Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, bir süre önce Türkiye'deki ilk fabrikasını açan Xiaomi'de bir krizin patlak verdiğinden bahsetmiştik. İddialara göre Salcomp isimli bu fabrikadaki çalışanlar, çalışma şartlarının kötülüğü ve düşük ücretler nedeniyle örgütlenmiş, Xiaomi de bu işçileri kovmuştu

  Grev kararlı alan çalışanların dikkat çeken bir iddiası daha vardı. Bu iddiaya göre sendikalı işçiler, istifa etmeye zorlanıyorlardı. Bu da yetmezmiş gibi işten çıkarılan kişiler, performans düşüklüğü ve mesai saatlerine geç gelinmesi gibi suçlamalara maruz kalmışlardı. Şimdi, bu konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Xiaomi, konuyla ilgili resmi bir açıklama yaptı.

  Xiaomi'ye göre sorunun kaynağı, fabrikayı işleten iş ortağı

  Xiaomi

  Xiaomi tarafından yapılan açıklamalarda, şu ifadelere yer verildi;

  Xiaomi olarak Türkiye'deki fabrikada yaşanan son olaydan haberdarız. Fabrika yatırımı bir Xiaomi iş ortağı tarafından yapılmıştır ve bu iş ortağı tarafından bağımsız olarak işletilmekte ve yönetilmektedir. Olayı öğrenmemizle birlikte durumun tam olarak ne olduğunu anlamak için hemen Türkiye'deki fabrika ile iletişime geçtik. Xiaomi olarak bu olayın en uygun şekilde ele alınacağını umuyoruz. Şirketimiz her zaman mevzuat kaynaklı yükümlülüklerini yerine getirmekte ve faaliyet gösterdiği bölgelerin ilgili yasa ve düzenlemelerine mutlak suretle uymaktadır. Kamuoyunun dikkatine sunarız.

  Xiaomi, Şimdi de Kripto Para Sektörüne Yeşil Işık Yaktı

  Benzer Yazılar
  Views Template: 127 Okunma 9 ay önce
  Views Template: 163 Okunma 9 ay önce
  Views Template: 166 Okunma 9 ay önce
  Views Template: 112 Okunma 9 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.