• Yabancı Plakalı Araçlar Türkiye'de Bakım İçin Ücret Verecek

  Yabancı Plakalı Araçlar Türkiye'de Bakım İçin Ücret Verecek

  2 Dakika Okuma Süresi
  1 sene önce
  Paylaş

  Türkiye'ye yurt dışından tamir, bakım, onarım veya tadilat amacıyla gelen araçlara ilişkin yeni karar Resmî Gazete'de yayımlandı. Buna göre ülkeye yurt dışından söz konusu amaçlarla gelen ve işlem gördükten sonra boş olarak çıkış yapan taşıtlardan ücret talep edilecek.

  Yabancı plakalı araçların Türkiye'de bakım ve masrafları için 600 euro ücret kesilecek:

  araba

  Resmî Gazete'de yayımlanan karara göre geçici ya da yabancı plakalı olup, tamir, bakım, onarım veya tadilat yapılan araçlara eğer 2.000 Euro ve üzerinde masraf yapılmışsa ülkeden boş olarak ayrılırken ücret talep edilmeyecek. Öte yandan araç için 2.000 Euro ve altında masraf yapılmışsa 600 Euro veya karşılığı Türk Lirası geçiş ücreti araç sahibinden tahsil edilecek.

  Yargıtay, Ölümlü Kaza Hakkında Verilen Kararı Kış Lastiği İhlali Nedeniyle Yetersiz Buldu

  Resmî Gazete'de konuyla ilgili yayımlanan karar ise şu şekilde:

  Tamir, bakım, onarım veya tadilat amacıyla gelen ve ülkemizde işlem ve işçilik gördükten sonra boş olarak çıkış yapacak yabancı ülke taşıtlarından tamir, bakım, onarım, tadilat veya işçilik bedeli 2.000 (ikibin) Euro veya karşılığı Türk Lirasından fazla olan ve bu durumu belgeleyen taşıtlardan geçiş ücreti alınmaz. Bu taşıtların tamir, bakım, onarım, tadilat veya işçilik bedeli 2.000 (ikibin) Euro veya karşılığı Türk Lirasından az olanlarından 600 (altıyüz) Euro veya karşılığı Türk Lirası ücret alınır."

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.