• Yeni Bir PUBG Oyunu, Bu Yıl İçinde Piyasaya Sürülecek

  Yeni Bir PUBG Oyunu, Bu Yıl İçinde Piyasaya Sürülecek

  3 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Piyasaya sürülmesiyle birlikte video oyun sektörünün geleceğini değiştiren hayatta kalma oyunu PlayerUnknown's Battlegrounds cephesinde bir şeyler yaşanıyor. Edinilen bilgilere göre şirket, yeni bir PUBG oyunu üzerinde çalışıyor ve bu oyun, 2021 yılının sonuna kadar PC ve konsol oyuncularının beğenisine sunulmuş olacak. Ayrıca PUBG'nin mobil sürümünün yeni bir versiyonunun da bu yıl içerisinde yayınlanacağı ifade ediliyor.

  Bu iddiaların gündeme gelmesine paralel olarak yapılan bazı açıklamalar; PUBG Corp, Striking Distance ve Bluehole'un çatı şirketi olan Krafton'un halka arz edileceğini gözler önüne seriyor. Yapılan açıklamalara göre şirket, 27,2 milyar dolarlık hissesini halka arz edip, borsalarda listelemeye başlayacak. Bloomberg'de yer alan bir habere göre Krafton, şirketin bugüne kadarki en büyük oyunu olan PUBG'nin ekmeğini yemekte de fazlasıyla kararlı.

  PUBG evreninde geçecek başka bir oyun daha var: The Callisto Protocol

  PUBG

  Geliştirilmekte olan yeni PUBG oyunu haricinde, PUBG evreninde geçecek olan başka bir oyun daha var. "The Callisto Protocol" olarak isimlendirilen bu oyun, hayatta kalma oyun türünü bilim kurgu ve korku ögeleriyle birleştiriyor. Striking Distance tarafından geliştirilmekte olan bu oyun, The Game Awards etkinlikleri kapsamında duyurulmuştu ve hakkında bilinen şeyler de oldukça kısıtlı.

  PUBG'nin 10. Sezonu, Yeni Harita Haven ile Birlikte Yayınlandı

  Geçtiğimiz temmuz ayında yapılan açıklamalarda, PUBG'nin PC ve konsol sürümlerinin 70 milyon kopya sattığını açıklamıştı. Ayrıca oyunun mobil sürümü de geçtiğimiz haziran ayı itibarıyla 600 milyon kez indirilmişti. Yani oyuncular, yayınlanmasının üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen PUBG'den kolay kolay vazgeçmeyeceklerini açık açık gözler önüne seriyorlar. Hal böyle olunca da şirket, PUBG'nin yarattığı heyecanı sürdürmeye devam edecek, oyuncuları memnun ederken para basmaya devam edecek gibi görünüyor.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 179 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 234 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 223 Okunma 11 ay önce
  Views Template: 154 Okunma 11 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.