• Yerli Otomobil Fabrikası İçin 1.500 Kişi İşe Alınacak

  Yerli Otomobil Fabrikası İçin 1.500 Kişi İşe Alınacak

  2 Dakika Okuma Süresi
  2 sene önce
  Paylaş

  Türkiye'nin Otomobili Girişimi Grubu (TOGG), Twitter üzerinden yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamalar kapsamında yerli otomobilin Gemlik'teki üretim tesisinin geldiği son aşamadan bahsedilirken, üretim tesisinin yapım aşamasında çalışmak isteyen vatandaşları da sevindirecek bir haber verildi.

  TOGG'un Twitter hesabından yapılan açıklamalara göre üstyapı çalışmaları başlamış durumda. Bu bağlamda da yeni personel alınacağını söyleyen TOGG, bu ay içerisinde 220, bu yıl içerisinde ise toplam 1.500 kişinin istihdam edileceğini açıkladı. Böylelikle vatandaşlar için de yeni bir gelir kapısı açılmış olacak.

  Boya, enerji ve gövde üretim birimlerinin altyapı çalışmaları tamamlandı

  TOGG

  Yapılan paylaşımda, inşaat çalışmalarının geldiği son noktaya da değinildi. 550 bin metrekarelik kazı çalışması yapıldığını ifade eden yetkililer, 225 bin metre kare dolgu yapıldığını, ayrıca 30 bin 900 adet de güçlendirme kolonu yerleştirildiğini açıkladılar. Böylelikle boya, enerji ve gövde üretim birimlerinin altyapı çalışmaları tamamlanmış oldu.

  Alibaba'nın Elektrik Motorlu Otomobil Üreteceği Açığa Çıktı

  Yaşanan gelişmelere rağmen TOGG'un üretim tesisi için yapılması gereken hala pek çok şey var. Ancak yetkililer, çalışmaların planlandığı gibi gittiğini söylüyorlar. Yani yerli otomobilin üretim tesisi için her şey istenildiği gibi sürüyor ve bu da sevindirici bir durum. İnşaat çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte de seri üretim süreci başlayacak yerli otomobiller, önümüzdeki yılın sonunda banttan inmiş olacak.

  İşte TOGG'un yaptığı o paylaşım

  Videoyu göremiyorsanız burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Benzer Yazılar
  Views Template: 185 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 239 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 228 Okunma 12 ay önce
  Views Template: 159 Okunma 12 ay önce

  Yorum Yapın

  Sitemizde bulunan içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içerikleri bildirmek ve diğer konularda bilgi edinmek için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.